Історія кафедри політології та державного управління

Кафедру соціально-політичних дисциплін створено у 2003 році у результаті реорганізації кафедри політології та соціології у зв'язку з розширенням напрямів підготовки фахівців а також диференціації завдань загально-політологічної та спеціально-політологічної підготовки. ЇЇ очолила доктор філософських наук, проф. Джинчарадзе Н.Г. З вересня 2006 р. кафедру соціально-політичних дисциплін очолює кадн. політ. наук, доц. Ващенко К.О.
    Кафедра політології і соціології (яку було реорганізовано) була створена на базі кафедри соціально-політичної теорії в 1991 році, сприйнявши і продовживши ті наукові і педагогічні школи, що склалися завдяки зусиллям таких науково-педагогічних працівників як доктор історичних наук, професор Завадська О.А., доктор історичних наук, професор Бєзродний Є.Ф., доктор філософських наук, професор Ющенко М.Д., які в різні часи очолювали кафедру.
    Таким чином кафедра політології і соціології спрямовувала свою роботу на формування нової політичної культури українського студентства, нової незалежної української держави а також підготовку фахівців, які б могли здійснювати викладання курсів соціально-гуманітарного циклу в системі загальноосвітньої та вищої школи. До цього процесу залучалися відомі вчені - доктор юридичних наук, професор В.Д. Бабкін, доктор соціологічних наук, професор М.О. Шульга, доктор історичних наук професор А.І. Кудряченко, доктор політичних наук, професор І.М. Варзар.
    Виконання таких складних завдань стало можливим завдяки кваліфікованому науково-педагогічному колективу кафедри, який узявся за таку непросту справу. Серед них відомі вчені, педагоги, які стояли на самому початку її створення: доктор політичних наук, професор О.В. Бабкіна, доктор політичних наук, професор В.П. Горбатенко, кандидат історичних наук, доцент Поляков О.В., кандидат філософських .наук, доцент В.Й. Скиба, кандидат історичних наук, доцент В.Т.Дорофей, кандидат філософських наук, доцент В.І.Нечай, в.о.доцента А.І. Козенюк а також молоді вчені, викладачі, які приєдналися до колективу кафедри - кандидат політичних наук, в.о.доцента М.А.Остапенко, кандидат політичних наук, в.о.доцента І.І.Прокопчук, ст. викл. С.П.Дмитренко та інші.
    З 1993 року кафедру політології і соціології очолювала доктор політичних наук, професор О.В.Бабкіна. З цього часу при кафедрі відкрито аспірантуру і докторантуру з різних напрямків політичної науки.

3720238

Server Time: 2018-06-19 21:40:46