«Історики без кордонів»

30.01.2017-3.02.2017

 

Фото Андрусишин Фінляндія 200 x 11230 січня 2017 р. у столиці Фінляндії місті Гельсінкі в рамках функціонування міжнародної мережі «Історики без кордонів» відбувся семінар за участі декана факультету політології та права, доктора історичних наук, професора Богдана Андрусишина, у рамках якого обговорювалися дискусійні питання української та російської історії й можливості і перспективи наукової співпраці.
У складі делегації українських істориків на чолі з директором Інституту дослідження Росії Володимиром Огризком також були професори: Ігор Гирич, Віктор Даниленко та Володимир Сергійчук.

3 лютого 2017 р. в Укрінформі відбулася звітна прес-конференція українських істориків про цю зустріч.

До вашої уваги відео звітної прес-конференції українських істориків...

 

Фото Фінляндія спільне 200 x 112Українські вчені акцентували увагу на кількох важливих напрямках досліджень. Зокрема, йшлося про порівняльний аналіз першої російсько-більшовицької війни проти України після розпаду імперії Романових з сучасною агресією Росії проти України; дослідження, пов'язані з проблематикою Голодомору – геноциду українців у СРСР у 1932 – 1933 рр., боротьбу України за незалежність у роки Другої світової війни; русифікації України у радянський період тощо.
Українські історики розглядають можливість приєднатися до міжнародної мережі «Історики без кордонів», проте вважають неможливими жодні спільні проекти з російськими істориками, доки триватиме агресія Росії на Донбасі та окупація Криму. Про це на прес-конференції в Укрінформі заявив керівник Центру дослідження Росії Володимир Огризко (основна стаття).
«Екс-міністр закордонних справ Фінляндії Ерккі Туоміоя минулого року створив світову мережу «Історики без кордонів», метою якої є об'єктивне дослідження історичних фактів і запобігання використанню історії для обґрунтування негідних політичних дій. Вони запросили українських колег приєднатися до цього руху. На нашу думку, це справді дуже позитивний процес, ми також хочемо робити свій внесок у те, щоб історія була неполітизована, тому колеги розглядають можливість приєднатися до цієї групи істориків», – відзначив Володимир Огризко.
Він також поінформував, що 20 лютого 2017 р. у Стокгольмі відбудеться чергова зустріч руху «Історики без кордонів», де говоритимуть про історію й політику та взаємодію цих двох великих пластів суспільного процесу. За його словами, це надзвичайно цікаві теми і для українських істориків, тому в цьому сенсі співпраця з організацією продовжуватиметься.

   

Електронний розклад  

   

Всього відвідувань  

3890945
Today
Yesterday
This Week
Last Week
This Month
Last Month
All days
782
894
1676
10640
52842
3044427
3890945

Your IP: 127.0.0.1
Server Time: 2017-09-25 13:40:11
   

Хто на сайті?  

На сайті 88 гостей та відсутні користувачі

   

Випадкове зображення  

morozova.jpg
   

Використання матеріалів сайту можливе лише при згоді адміністрації порталу та активного посилання.
Всі права захищено!

Сайти, які підтримуються службою порталу
НПУ імені М.П.Драгоманова
Інститути
Фізико-математичний інститут :: Інститут філософської освіти :: Інститут фізичного виховання та спорту :: Інженерно-педагогічний інститут :: Інститут інформатики :: Інститут іноземної філології :: Інститут історичної освіти :: Інститут корекційної педагогіки та психології :: Інститут мистецтв :: Інститут магістратури, аспіратнути та докторантури :: Інститут природничо-географічної освіти та екології :: Інститут педагогіки та психології :: Інститут перепідготовки та підвищення кваліфікації :: Інститут політології та права :: Інститут розвитку дитини :: Інститут соціології, психології та соціальних комунікацій :: Інститут соціальної роботи та управління :: Інститут української філології та літературної творчості імені Андрія Малишка :: Інститут управління та економіки освіти
Факультети
Кримський гуманітарний факультет
Кафедри
Кафедра педагогчної творчості :: Кафедра педагогіки, теорія та історії педагогіки :: Кафедра методики викладання російської мови та світової літератури :: Кафедра етики та естетики :: Кафедра управління та євроінтеграції :: Кафедра філософії :: Кафедра інформатики
Персональні сайти
Андрущенко В.П. :: Бех В.П. :: Жалдак М.І. :: Борисенко В.Й. :: Франчук В.М. :: Франчук Н.П.
Інші сайти
Асоціація випускників :: Система управління електронними курсами НПУ :: Система управління електронними курсами інституту інформатики :: Система управління електронними курсами інституту інформатики (студенти) :: Простір гуманітарної комунікації :: Лабораторія археологічних досліджень :: Кабінет-музей М.П.Драгоманова :: Україна і становлення конституціоналізму в Європі :: Центр культури. НПУ

Авторизація