«Історики без кордонів»

30.01.2017-3.02.2017

 

Фото Андрусишин Фінляндія 200 x 11230 січня 2017 р. у столиці Фінляндії місті Гельсінкі в рамках функціонування міжнародної мережі «Історики без кордонів» відбувся семінар за участі декана факультету політології та права, доктора історичних наук, професора Богдана Андрусишина, у рамках якого обговорювалися дискусійні питання української та російської історії й можливості і перспективи наукової співпраці.
У складі делегації українських істориків на чолі з директором Інституту дослідження Росії Володимиром Огризком також були професори: Ігор Гирич, Віктор Даниленко та Володимир Сергійчук.

3 лютого 2017 р. в Укрінформі відбулася звітна прес-конференція українських істориків про цю зустріч.

До вашої уваги відео звітної прес-конференції українських істориків...

 

Фото Фінляндія спільне 200 x 112Українські вчені акцентували увагу на кількох важливих напрямках досліджень. Зокрема, йшлося про порівняльний аналіз першої російсько-більшовицької війни проти України після розпаду імперії Романових з сучасною агресією Росії проти України; дослідження, пов'язані з проблематикою Голодомору – геноциду українців у СРСР у 1932 – 1933 рр., боротьбу України за незалежність у роки Другої світової війни; русифікації України у радянський період тощо.
Українські історики розглядають можливість приєднатися до міжнародної мережі «Історики без кордонів», проте вважають неможливими жодні спільні проекти з російськими істориками, доки триватиме агресія Росії на Донбасі та окупація Криму. Про це на прес-конференції в Укрінформі заявив керівник Центру дослідження Росії Володимир Огризко (основна стаття).
«Екс-міністр закордонних справ Фінляндії Ерккі Туоміоя минулого року створив світову мережу «Історики без кордонів», метою якої є об'єктивне дослідження історичних фактів і запобігання використанню історії для обґрунтування негідних політичних дій. Вони запросили українських колег приєднатися до цього руху. На нашу думку, це справді дуже позитивний процес, ми також хочемо робити свій внесок у те, щоб історія була неполітизована, тому колеги розглядають можливість приєднатися до цієї групи істориків», – відзначив Володимир Огризко.
Він також поінформував, що 20 лютого 2017 р. у Стокгольмі відбудеться чергова зустріч руху «Історики без кордонів», де говоритимуть про історію й політику та взаємодію цих двох великих пластів суспільного процесу. За його словами, це надзвичайно цікаві теми і для українських істориків, тому в цьому сенсі співпраця з організацією продовжуватиметься.

   

Електронний розклад  

   

Всього відвідувань  

4254382
Today
Yesterday
This Week
Last Week
This Month
Last Month
All days
1943
1774
5381
18044
52303
3341995
4254382

Your IP: 127.0.0.1
Server Time: 2018-02-20 09:51:17
   

Хто на сайті?  

На сайті 109 гостей та відсутні користувачі

   

Випадкове зображення  

img_0175.jpg
   

Використання матеріалів сайту можливе лише при згоді адміністрації порталу та активного посилання.
Всі права захищено!

Сайти, які підтримуються службою порталу
НПУ імені М.П.Драгоманова
Інститути
Інститут неперевної освіти
Факультети
Фізико-математичний факультет :: Факультет філософської освіти :: Факультет фізичного виховання та спорту :: Інженерно-педагогічний факультет :: Факультет інформатики :: Факультет іноземної філології :: Факультет історичної освіти :: Факультет корекційної педагогіки та психології :: Факультет мистецтв імені Анатолія Авдієвського :: Факультет магістратури, аспіратнути та докторантури :: Факультет природничо-географічної освіти та екології :: Факультет педагогіки та психології :: Факультет політології та права :: Факультет соціально-економічної освіти та управління :: Факультет української філології та літературної творчості імені Андрія Малишка
Кафедри
Кафедра педагогчної творчості :: Кафедра педагогіки, теорія та історії педагогіки :: Кафедра методики викладання російської мови та світової літератури :: Кафедра етики та естетики :: Кафедра управління та євроінтеграції :: Кафедра філософії :: Кафедра інформатики
Персональні сайти
Андрущенко В.П. :: Бех В.П. :: Жалдак М.І. :: Борисенко В.Й. :: Франчук В.М. :: Франчук Н.П.
Інші сайти
Асоціація випускників :: Система управління електронними курсами НПУ :: Система управління електронними курсами інституту інформатики :: Система управління електронними курсами інституту інформатики (студенти) :: Простір гуманітарної комунікації :: Лабораторія археологічних досліджень :: Кабінет-музей М.П.Драгоманова :: Україна і становлення конституціоналізму в Європі :: Центр культури. НПУ

Авторизація