«Історики без кордонів»

30.01.2017-3.02.2017

 

Фото Андрусишин Фінляндія 200 x 11230 січня 2017 р. у столиці Фінляндії місті Гельсінкі в рамках функціонування міжнародної мережі «Історики без кордонів» відбувся семінар за участі декана факультету політології та права, доктора історичних наук, професора Богдана Андрусишина, у рамках якого обговорювалися дискусійні питання української та російської історії й можливості і перспективи наукової співпраці.
У складі делегації українських істориків на чолі з директором Інституту дослідження Росії Володимиром Огризком також були професори: Ігор Гирич, Віктор Даниленко та Володимир Сергійчук.

3 лютого 2017 р. в Укрінформі відбулася звітна прес-конференція українських істориків про цю зустріч.

До вашої уваги відео звітної прес-конференції українських істориків...

 

Фото Фінляндія спільне 200 x 112Українські вчені акцентували увагу на кількох важливих напрямках досліджень. Зокрема, йшлося про порівняльний аналіз першої російсько-більшовицької війни проти України після розпаду імперії Романових з сучасною агресією Росії проти України; дослідження, пов'язані з проблематикою Голодомору – геноциду українців у СРСР у 1932 – 1933 рр., боротьбу України за незалежність у роки Другої світової війни; русифікації України у радянський період тощо.
Українські історики розглядають можливість приєднатися до міжнародної мережі «Історики без кордонів», проте вважають неможливими жодні спільні проекти з російськими істориками, доки триватиме агресія Росії на Донбасі та окупація Криму. Про це на прес-конференції в Укрінформі заявив керівник Центру дослідження Росії Володимир Огризко (основна стаття).
«Екс-міністр закордонних справ Фінляндії Ерккі Туоміоя минулого року створив світову мережу «Історики без кордонів», метою якої є об'єктивне дослідження історичних фактів і запобігання використанню історії для обґрунтування негідних політичних дій. Вони запросили українських колег приєднатися до цього руху. На нашу думку, це справді дуже позитивний процес, ми також хочемо робити свій внесок у те, щоб історія була неполітизована, тому колеги розглядають можливість приєднатися до цієї групи істориків», – відзначив Володимир Огризко.
Він також поінформував, що 20 лютого 2017 р. у Стокгольмі відбудеться чергова зустріч руху «Історики без кордонів», де говоритимуть про історію й політику та взаємодію цих двох великих пластів суспільного процесу. За його словами, це надзвичайно цікаві теми і для українських істориків, тому в цьому сенсі співпраця з організацією продовжуватиметься.

   

Електронний розклад  

   

Всього відвідувань  

4616832
Today
Yesterday
This Week
Last Week
This Month
Last Month
All days
371
4473
17365
15603
56478
3720238
4616832

Your IP: 127.0.0.1
Server Time: 2018-06-22 01:49:36
   

Хто на сайті?  

На сайті 115 гостей та відсутні користувачі

   

Випадкове зображення  

2.jpg
   

Використання матеріалів сайту можливе лише при згоді адміністрації порталу та активного посилання.
Всі права захищено!

Сайти, які підтримуються службою порталу
НПУ імені М.П.Драгоманова
Інститути
Інститут неперевної освіти
Факультети
Фізико-математичний факультет :: Факультет філософської освіти :: Факультет фізичного виховання та спорту :: Інженерно-педагогічний факультет :: Факультет інформатики :: Факультет іноземної філології :: Факультет історичної освіти :: Факультет корекційної педагогіки та психології :: Факультет мистецтв імені Анатолія Авдієвського :: Факультет магістратури, аспіратнути та докторантури :: Факультет природничо-географічної освіти та екології :: Факультет педагогіки та психології :: Факультет політології та права :: Факультет соціально-економічної освіти та управління :: Факультет української філології та літературної творчості імені Андрія Малишка
Кафедри
Кафедра педагогчної творчості :: Кафедра педагогіки, теорія та історії педагогіки :: Кафедра методики викладання російської мови та світової літератури :: Кафедра етики та естетики :: Кафедра управління та євроінтеграції :: Кафедра філософії :: Кафедра інформатики
Персональні сайти
Андрущенко В.П. :: Бех В.П. :: Жалдак М.І. :: Борисенко В.Й. :: Франчук В.М. :: Франчук Н.П.
Інші сайти
Асоціація випускників :: Система управління електронними курсами НПУ :: Система управління електронними курсами інституту інформатики :: Система управління електронними курсами інституту інформатики (студенти) :: Простір гуманітарної комунікації :: Лабораторія археологічних досліджень :: Кабінет-музей М.П.Драгоманова :: Україна і становлення конституціоналізму в Європі :: Центр культури. НПУ

Авторизація