Токарчук Ольга Володимирівна

2023 Токарчук професор кафедриORCID: 0000-0003-0382-6353
Токарчук Ольга Володимирівна, професор кафедри теорії та історії держави і права, керівник Інформаційно-просвітницького центру з прав людини.
Науковий ступінь: доктор юридичних наук.
Вчене звання: професор.
Є членом редколегії Наукового часопису Національного педагогічного університету імені М. П. Драгоманова Серія 18: Право, включеного до переліку наукових фахових видань (категорія «Б») зі спеціальностей 081 – Право, 262 – Правоохоронна діяльність, 293 – Міжнародне право.
Здійснює підготовку здобувачів вищої освіти ступеня доктора філософії. Є науковим керівником аспірантів кафедри теорії та історії держави і права. Підготувала доктора філософії за спеціальністю 081 Право.
Автор понад 70-ти наукових і навчально-методичних публікацій, зокрема 2 індивідуальних монографій, розділів у 2 колективних монографіях, навчального посібника, ряду навчально-методичних комплексів навчальних дисциплін.
Сфера наукових інтересів: наукові підходи вчених української міжвоєнної еміграції до політичних і юридичних аспектів відновлення та моделей розвитку української державності, її місця в системі міжнародних відносин;
теоретичні підходи емігрантів-правників до розуміння інституту судової влади як механізму захисту й реалізації прав громадян; влив звичаєвого права на еволюцію українського судочинства, розвиток національної правової культури в умовах зміни політико-правового устрою держави.
Стаж науково-педагогічної роботи - 15 років.
Нагороди: «Подяка ректора Національного педагогічного університету імені М. П. Драгоманова» (2011), «Грамота асоціації українських правників» (2017), Почесна грамота Науково-дослідного інституту інформатики і права Національної академії правових наук України (2019), Диплом ІІІ ступеня у номінації «Кращий з наукової роботи» Національного педагогічного університету імені М.П. Драгоманова (2019).