Із щоденника посла України

10.06.2021

2021 книга гуменюка 200 x 267у медіацентрі Генеральної дирекції з обслуговування іноземних представництв відбулась презентація книги-спогадів: «Із щоденника посла України», завідувача кафедри публічного управління та міжнародних відносин факультету політології та права, доктора історичних наук, професора, Надзвичайного і Повноважного Посла України у Республіці Кіпр (2003-2007, 2012-2019р.р.) Бориса Івановича Гуменюка.
2021 книга гуменю ка фото1 200 x 150Учасниками презентації були українські дипломати, науковці, представники студентської спільноти, які опановують професію дипломата, або цікавляться міжнародною політикою. Від НПУ імені М.П. Драгоманова у заході взяли участь: Ректор Національного педагогічного університету імені М. П. Драгоманова, доктор філософських наук, професор, академік НАПН України, член-кореспондент НАН України, заслужений діяч науки і техніки України Віктор Петрович Андрущенко, проректор з наукової роботи, доктор фізико-математичних наук, професор Григорій Мирославович Торбін, проректор з міжнародних зав’язків, кандидат історичних наук, доцент Володимир Григорович Лавриненко, Вчений секретар університету, кандидат філософських наук, доцент Леся Миколаївна Панченко, Надзвичайний і Повноважний Посол України, Володимир Борисович Євтух, декан факультету політології та права, доктор історичних наук, професор Богдан Іванович Андрусишин, завідувач кафедри політичних наук, доктор політичних наук, професор Ольга Володимирівна Бабкіна, представник відділу міжнародних зв’язків НПУ імені М.П. Драгоманова, кандидат історичних наук, доцент Григорій Дмитрович Хоменко, професор кафедри публічного управління та міжнародних відносин, кандидат політичних наук, доцент Степан Петрович Дмитренко.

2021 книга гуменю ка фото2 ректор 200 x 150У вітальному слові Ректор університету Віктор Петрович Андрущенко звернув увагу на життєвий шлях автора, про якого з упевненістю можна сказати, що це той, хто «зробив себе сам», відзначив значний внесок Бориса Івановича у встановлення дружніх на конструктивних відносин між Україною та Республікою Кіпр, просування інтересів нашої держави у освітній, гуманітарній, культурній, релігійній царинах. З вдячністю Віктор Петрович згадав про допомогу, тоді пана Посла, у підписанні та імплементації міжнародних угод між нашим університетом та кіпрськими вищими навчальними закладами.
2021 книга гуменю ка фото3 Огризко 200 x 150Надзвичайний і Повноважний посол України, міністр закордонних справ України у 2007-2009 роках Володимир Станіславович Огризко звернув окрему увагу на велику, важку та, без сумніву, державницьку роботу Бориса Івановича в імплементації парламентом Республіки Кіпр «Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом», відзначив дипломатичний талант Бориса Івановича Гуменюка у сприянні визнання Православною церквою Кіпру, Православної Церкви України, пригадав інші цікаві події у складній палітрі сучасних міжнародних відносин.
На заході виступили Надзвичайні і Повноважні Посли України, які були біля витоків дипломатичної служби в Україні незалежної доби, знані вітчизняні науковці, які надали свої рецензії книзі Бориса Івановича, своє бачення нових підходів до методології історичного знання та його ваги у сучасному державотворенні та міжнародній політиці висловив декан факультету політології та права, Богдан Іванович Андрусишин.