Uncategorised

Від булінгу страждають і агресори, і жертви. Всі вони переживають емоційні проблеми, не вміють будувати стосунки з людьми, мають проблеми психоемоційного розвитку. Вони потребуватимуть підтримки дорослих, які б допомогли їм розвинути здорові відносини з людьми не лише у школі, але й протягом усього їх життя. Тож уроки та неформальне спілкування з дітьми у цьому напрямку дають перші плоди: школярі активно долучаються до ініціатив юстиції, об’єднуються та генерують нові цікаві ідеї.

Інформація про науково-дослідну роботу
кафедри політичних наук за 2006 рік

Основні показники НДР.
1.Станом на 01 грудня в штаті кафедри політичних наук нараховується (без сумісників) 9 осіб. В тому числі на повну ставку і більше працюють 8 осіб. Серед них викладачів пенсійного віку - 2.
При цьому в складі кафедри (штатних): академіків - 1, членів-кореспондентів - 1, докторів наук, професорів - 2, кандидатів наук, доцентів - 2, кандидатів наук, старших викладачів - 1, асистентів - 3.
У звітному році проводилась підготовка докторів і кандидатів наук за спеціальностями 23.00.01 та 23.00.03:
а) направлено до докторантури - 2
б) направлено до цільової аспірантури - 3
в) захищено кандидатських дисертацій - 1 (Карнаух А.А.)
Науково-дослідну роботу в звітному році виконували 14 осіб.

2.Друкована продукція в 2006 році.
Загальний об'єм за рік - 21 / 102,87 др.арк..
Монографія - 1 / 10,0. др.арк..
Підручники (всього) - 2 / 43,0 др.арк.
Підручники для вищої школи - 2 / 43,0 др.арк. - "Політичне прогнозування" (В.П.Горбатенко); "Політологія "(Бабкіна О.В., Горбатенко В.П., Варзар І.М. та ін.)
Збірники - 1 / 44,07 др.арк. - Трансформація політичних систем на постсоціалістичному просторі: Матеріали міжнародної науково-теоретичної конференції: 8-9 лютого 2006р. - К.: НПУ імені Драгоманова, 2006.
Статті в журналах і наукових збірниках - 6 / 2,8 др.арк.. Тези - 11 / 3,0 др.арк.
Дані про співробітництво з НАН України: на базі Центру енциклопедичних юридичних видань інституту держави і права ім. В.М.Корецького підготовано "Великий енциклопедичний юридичний словник", а також науковий проект "Європейська інтеграція України". Діюча провідна наукова школа та основні показники її діяльності - захищена одна кандидатська дисертація.
Участь у міжнародних конференціях: Проф. О.В.Бабкіна, проф. І.М.Варзар, проф. Горбатенко В.П., доц. Остапенко М.А., доц. Поляков О.В., ст. викл. Карнаух А.А, ст. викл. Козенюк А.І., асист. Зайченко Л.М., асист. Золін А.О., асист. Козлова О.М., асист. Радченко Л.М. - Міжнародна науково-практична конференція "Трансформація політичних систем на постсоціалістичному просторі";
Проф. О.В.Бабкіна, проф. І.М.Варзар, асист. Зайченко Л.М., доц.. Остапенко М.А. - Міжнародна науково-теоретична конференція "Ціна свободи й незалежності: трансформація політичних систем в країнах Центральної та Південно-Східної Європи до та після 1989-1991 рр."(до 50-ї річниці Угорської революції 1956 р.).

3.Результати науково-дослідної роботи викладачів кафедри політичних наук.
Науковий напрям: Дослідження проблем гуманітарних наук.
Проблема: Теоретична і прикладна політологія.
Тема: Проблеми політичної модернізації і трансформації: світовий досвід і українські реалії
Замовник: соціально-гуманітарний факультет НПУ ім. М.П.Драгоманова.
Виконавці: колектив кафедри. Керівник - зав. кафедри, проф. О.В.Бабкіна.
За темою науково-дослідної роботи надруковано 12 статей, позроблено план-проспект підручника "Політологія: підручник для педагогічних вузів" (за ред. О.В.Бабкіної, В.П.Горбатенка та ін.), готуються розділи цього підручника. Зібрано велику кількість матеріалів з даної проблематики, підготовлена джерельна база, опрацьована навчально-методична та наукова література. Проф. О.В.Бабкіна працювала над проблемами розвитку політичної науки та її ролі в становленні демократичного українського суспільства. Проф. В.П.Горбатенко проводив енциклопедичні дослідження в галузі політології та юриспруденції стосовно питань політичної модернізації і політичного прогнозування. Проф. С.О.Телешун працює над проблемою удосконалення системи державного управління в сучасних умовах. Проф. І.М.Варзар розробляє наступну тематику науково-дослідної роботи: "Політико-державознавчі аспекти інтеграції України в Євроатлантичні структури". Доц. О.В.Поляков досліджує теоретичні проблеми світового політичного процесу, геополітики. Доц. М.А.Остапенко працює над тематикою політичного плюралізму.

Завідувач кафедри                                                          проф.О.В.Бабкіна

Освітні ресурси на сторінках кафедр
Електронна бібліотека

На сайті Один гість та користувачі відсутні