СЛАВА УКРАЇНІ!!!

МІЖНАРОДНА НАУКОВА КОНФЕРЕНЦІЯ ТРИНАДЦЯТІ ЮРИДИЧНІ ЧИТАННЯ «Українська державність: крізь призму часу (до 100-річчя Української національно-демократичної революції 1917-1921 рр.)». Підсумки.

24-25 травня 2018 року


13 juridical 2 200 x 140У Національному педагогічному університеті імені         М. П. Драгоманова відбулася міжнародна наукова конференція Тринадцяті юридичні читання «Українська державність: крізь призму часу (до 100-річчя Української національно-демократичної революції 1917-1921 рр.)».
У Конференції взяли участь провідні вчені-юристи, політологи і науково-педагогічні працівники України і зарубіжжя.
13 juridical 8 200 x 150З вітальним словом до учасників Конференції звернувся проректор з наукової роботи НПУ імені М. П. Драгоманова, професор кафедри математичного аналізу та диференціальних рівнянь, доктор фізико-математичних наук, професор Григорій Торбін. Він звернув увагу на те, що конференція проходить у знакові дні: 100 років тому українська державність переживала бурхливі часи. Прихід правих сил до влади у Європі демонструє, що потрібно підвищувати рівень політико-правової культури населення, - сказав він.
Якби населення було більш обізнане про причини та наслідки Першої та Другої світових війн, то, очевидно, рівень підтримки правих сил на виборах у європейських країнах був би значно меншим.

Фотогалерея...

2018 юрчитання 2 200 x 150Виступ директора Інституту держави і права ім. В. М. Корецького НАН України, академіка НАН України, академіка НАПрН України, доктора юридичних наук, професора Юрія Шемшученка була присвячена проекту Конституції 1918 р.
Юрій Сергійович, детально проаналізувавши її зміст, дійшов до висновку, що хоча ця Конституція так і не набула чинності, однак це є вагомий здобуток українського конституціоналізму, а значна частина її положень може бути використана і в сучасній конституційно-правовій практиці.
Директор Інституту законодавства Верховної Ради України, академік НАН України, академік НАПрН України, доктор юридичних наук, професор Олександр Копиленко, значну увагу у своїй доповіді приділив аналізу політико-правової спадщини Михайла Грушевського та його ролі у державотворчих процесах та відзначив його істотний внесок у розвиток української державності.
Директор Інституту політичних і етнонаціональних досліджень ім. І. Ф. Кураса НАН України, член-кореспондент НАН України, доктор історичних наук, професор Олег Рафальський, дійшов до висновку, що минувшина може бути ефективно використана для розбудови сьогодення.
Завідувач відділу теорії держави і права Інституту держави і права ім. В. М. Корецького НАН України, академік НАПрН України, доктор юридичних наук, професор, заслужений юрист України Наталія Оніщенко зосередила увагу на сьогоднішній ситуації і наголосила на необхідності захисту прав людини, хоч як би банально це сьогодні і не звучало.
2018 юрчитання 3 200 x 150Декан факультету політології та права Богдан Андрусишин присвятив свій виступ аналізу Української Держави. Він дійшов до висновку, що Гетьманат Скоропадського був спробою відновити українську традиційну державність. А загалом Гетьманат залишив помітний слід в історії українського державотворення.
Директор Науково-дослідного інституту інформатики і права НАПрН України, член-кореспондент НАПрН України, академік АН ВШ України, професор кафедри теорії та історії держави і права НПУ імені М. П. Драгоманова, доктор юридичних наук, професор, заслужений діяч науки і техніки України Володимир Пилипчук негативною тенденцією назвав часту зміни форм державного правління. За період незалежності України це відбулося 6 разів! А це призводило до розбалансування системи влади. Негативною тенденцією, з його точки зору, є також не залучення вчених до розробки програм розвитку держави.
Виступ завідувачки кафедри політичних наук НПУ імені М. П. Драгоманова, академіка Української академії політичних наук, доктора політичних наук, професора, заслуженого працівника освіти України Ольги Бабкіної був присвячений демократичній модернізації України в умовах цивілізаційного вибору.
Серйозний науковий диспут розгорнувся навколо питання правонаступництва України. Цей аспект у своїх виступах розглянули завідувач відділом історико-правових досліджень Інституту держави і права ім. В М. Корецького НАН України, кандидат юридичних наук., професор, заслужений юрист України Ігор Усенко та завідувач кафедри теорії та історії держави і права НПУ імені М. П. Драгоманова, кандидат юридичних наук, доцент Ростислав Огірко. Джерелам права та особливостям системи права доби УНР була присвячена доповідь вченого секретаря Інституту держави і права ім. В. М. Корецького НАН України, доктора юридичних наук, професора, заслуженого юриста України Наталії Пархоменко.
Проголошенню УНР як черговому етапу відродження української державності був присвячений виступ доктора історичних наук, професора кафедри давньої та нової історії України Київського національного університету імені Тараса Шевченка Володимира Сергійчука.

Радим Губань, завідувач кафедри правознавства Національного педагогічного університету імені М. П. Драгоманова, доктор юридичних наук, доцент
Детальна інформація...

За результати конференції буде опубліковано збірник з тезами доповідей учасників. На основі наукових здобутків конференції її учасники підготували і ухвалили підсумковий документ, в якому вчені закликали органи державної влади враховувати у своїй діяльності досвід Української національно-демократичної революції 1917-1921 рр. (Завантажити документ).

   

Всього відвідувань  

8234285
Today
Yesterday
This Week
Last Week
This Month
Last Month
All days
2162
19764
66674
113411
268330
6771923
8234285

Your IP: 10.10.0.101
Server Time: 2019-10-16 02:55:58
   

Хто на сайті?  

На сайті 197 гостей та відсутні користувачі

   

Випадкове зображення  

Карнаух_портрет_200_x_300.jpg
   

Використання матеріалів сайту можливе лише при згоді адміністрації порталу та активного посилання.
Всі права захищено!

Сайти, які підтримуються службою порталу
НПУ імені М.П.Драгоманова
Інститути
Інститут неперевної освіти
Факультети
Фізико-математичний факультет :: Факультет філософської освіти :: Факультет фізичного виховання та спорту :: Інженерно-педагогічний факультет :: Факультет інформатики :: Факультет іноземної філології :: Факультет історичної освіти :: Факультет корекційної педагогіки та психології :: Факультет мистецтв імені Анатолія Авдієвського :: Факультет магістратури, аспіратнути та докторантури :: Факультет природничо-географічної освіти та екології :: Факультет педагогіки та психології :: Факультет політології та права :: Факультет соціально-економічної освіти та управління :: Факультет української філології та літературної творчості імені Андрія Малишка
Кафедри
Кафедра педагогчної творчості :: Кафедра педагогіки, теорія та історії педагогіки :: Кафедра методики викладання російської мови та світової літератури :: Кафедра етики та естетики :: Кафедра управління та євроінтеграції :: Кафедра філософії :: Кафедра інформатики
Персональні сайти
Андрущенко В.П. :: Бех В.П. :: Жалдак М.І. :: Борисенко В.Й. :: Франчук В.М. :: Франчук Н.П.
Інші сайти
Асоціація випускників :: Система управління електронними курсами НПУ :: Система управління електронними курсами інституту інформатики :: Система управління електронними курсами інституту інформатики (студенти) :: Простір гуманітарної комунікації :: Лабораторія археологічних досліджень :: Кабінет-музей М.П.Драгоманова :: Україна і становлення конституціоналізму в Європі :: Центр культури. НПУ

Авторизація