Відповідальне батьківство: працевлаштування для боржників по аліментах

2019 Аліменти для дітей 150 x 100Повідомляємо, що 21 січня 2019 року підписано Меморандуми про співробітництво між Міністерством юстиції України і Державною службою зайнятості та Державною службою України з питань праці.
Повідомляємо про можливість працевлаштування боржників, що мають заборгованість зі сплати аліментів, інші майнові зобов'язання та щодо яких відкрито виконавче провадження в органах державної виконавчої служби.

Дані меморандуми було підписано з метою сприяння зайнятості боржників, зокрема, з виплати аліментів та посилення контролю за офіційним оформленням трудових відносин.
За інформацією, наданою Державною службою зайнятості ринок праці за останній час значно оживився, ще два роки тому служба могла запропонувати тільки 30 тисяч вакансій, проте вже наприкінці 2018 року було 130 тисяч.
Так, після підписання Меморандуму з Держслужбою зайнятості відбувається обмін інформацією про вакантні посади по всій країні, після чого боржникам буде запропоновано добровільно влаштуватися на роботу.
Разом з тим другий документ передбачає надання Міністерством юстиції по всій країні інформації органам Держпраці про скарги, що стосуються порушень підприємствами прав працівників, несвоєчасна виплата заробітної плати, а також стосовно неофіційного працевлаштування боржників, приховування власних доходів, отримання заробітної плати у конвертах тощо.
У таких випадках інспектори Держпраці матимуть можливість проводити перевірки на підприємствах, на які вказують опікуни дитини, стягувачі тощо.
Запрошуємо звертатись до органів державної виконавчої служби стосовно:
відповідних консультацій щодо працевлаштування в рамах співпраці між Міністерством юстиції України і Державною службою зайнятості та Державною службою України з питань праці;
фіксації фактів можливих порушень законодавства про працю з боку роботодавців, що особливо важливо для незахищеного населення.
Наголошуємо про можливість погашення таким чином заборгованості зі сплати аліментів у зв'язку з обміном зі Службою зайнятості інформацією про вакантні позиції по всій країні, де є суттєвий брак робочих кадрів.
Разом з тим нагадуємо про інструментарій органів державної виконавчої служби, у випадку не виплати заборгованості зі сплати аліментів, застосувати суспільно-корисні роботи для відповідних виплат боргів перед власними дітьми.

Your IP: 35.175.113.29
Server Time: 2020-02-17 21:19:42