Студенти відвідали Музей шестидесятників

7.06.2019

2019 музей шістедесятництва 200 x 267Студенти 1 курсу магістратури історичного факультету Національного педагогічного університету імені М. П. Драгоманова (спеціальність історія і правознавство) під керівництвом доктора юридичних наук, професора кафедри правознавства та галузевих юридичних дисциплін факультету політології та права Губаня Радима Васильовича продовжили роботу наукового гуртка «Права людини  в міжнародному та національному праві». Під час засідання гуртка студенти відвідали Музей шестидесятників, який розташований в колишній будівлі хірургічної клініки лікаря Маковського, збудованій у 1907 р. Основу експозиції складають речі приватних колекцій українських дисидентів. Велика цінність цього Музею полягає у тому, що історія руху шестидесятників тут представлена через призму долі людей, які пішли проти державної тоталітарної машини. Особливе враження на студентів справили методи, якими радянська влада боролась з паростками вільнодумства в УРСР. Так, лише після розсекречення Фонду 16 стало відомо, що у справі вбивства Алли Горської чітко простежується діяльність КДБ. В колекції Музею представлено багато судових рішень, листів та особистих звернень шестидесятників до влади, які намагались правовими методами відстоювати свої права. Натомість родичі політв’язнів інколи довгий час взагалі не знали про долю рідної людини. На другому поверсі розташований кабінет-музей пам’яті В’ячеслава Чорновола. Тут зібрані документи, фотографії та особисті речі В'ячеслава Максимовича. «Ефект присутності» особливо відчутний при погляді на робочий стіл Чорновола: недбало накинутий на спинку стільця скромний піджак, кепка, акуратно покладені окуляри, мобільний телефон. Відвідування Музею справило велике враження на студентів. Адже сьогодні важливо пам’ятати про внесок шестидесятників у боротьбу за національні та особисті права людини і громадянина в умовах постійного контролю з боку радянської влади.

20750
62087