Концептуальні основи нового Кримінально-процесуального Кодексу України

21.10.2013

КПК 1 200 x 129Для драгоманівців у форматі ознайомлення прочитали лекцію «Концептуальні основи нового Кримінально-процесуального Кодексу України та імплементація сучасних правових інститутів». Лектором виступив доцент кафедри кримінального права та процесу Інституту політології і права НПУ імені М. П. Драгоманова, дисциплінарний інспектор Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, член робочої групи з підготовки проекту КПК України при Національній комісії зі зміцнення демократії та утвердження верховенства права Віктор Гевко.

КПК 2 200 x 133Віктор Васильович не лише пояснив основні елементи й тенденції нового Кримінально-процесуального Кодексу України, але й розповів про методику імплементації сучасних правових інститутів. Зокрема, новим КПК передбачається створення єдиного реєстру досудових розслідувань, де будуть зареєстровані заяви про злочини, а кожен слідчий отримає персональний електронний ключ для входу в систему. Також буде декриміналізовано ряд статей попереднього КПК і криміналізовано деякі статті кодексу про адміністративні порушення. До того ж новий КПК передбачає можливість здійснення процесуальних дій в режимі відео конференції. Віктор Васильович відповів ще на чимало запитань від студентів та викладачів Драгоманівського вишу та поділився власними думками з цього приводу.